Водопостачання

Абонплата за воду: коли і за що потрібно буде платити

13 серпня 2019 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 року № 690, якою визначили нові «Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованог водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для фізичних осіб – населення.

Ці правила прийняли на виконання Закону України «Про житлово-комунальні послуги», який в травні цього року набув чинності у повному обсязі. В них прописали затверджені Кабінетом Міністрів України типові форми договорів.

Передбачається, що споживач може обирати з п’яти варіантів договорів, чотири з них стосується мешканців багатоквартирних будинків.

Оскільки більше споживачів є мешканцями багатоквартирних будинків, то обирати потрібно буде з двох варіантів – укладати індивідуальний чи колективний договір.

Індивідуальний договір передбачає, що ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» зобов’язується надати послугу безпосередньо до квартири.

Колективний договір – коли наше підприємство надає послугу з водопостачання до зрізу будинку, а далі ОСББ чи уповноважена власниками особа бере на себе обов’язок поставки її до квартир мешканців.

У законі сказано, що до 1 травня 2020 року люди мають право визначитися з тим, який віріант їм підходить. Для цього потрібно буде скликати загальні збори, на які повинні зібратися власники не менше 75 відсотків житлових площ, прийняти відповідне рішення. ОСББ має право також делегувати такі права своєму голові правління, і він тоді від імені мешканців матиме право укласти колективний договір. На загальних зборах можна також визначити людину з числа співвласників квартир і доручити укладення договору їй.

На сьогоднішній день у споживачів з ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» укладені індивідуальні договори, тому можна припустити, що більшість захоче продовжити саме таку форму угоди. Якщо укласти індивідуальний договір, то водоканал забезпечує постачання води, абонентське обслуговування, видачу всіх довідок, інформування управлінь соціального забезпечення щодо пільг і так далі, а також забезпечує повірку лічильників, друк та доставку квитанцій на оплату водопостачання та водовідведення.

Якщо люди заключають колективний договір, то за всі вищеперераховані послуги бере відповідальність уповноважена мешканцями багатоквартирного будинку особа. Вона після отримання води на врізі в будинок самостійно займатиметься її розподілом, збором оплати, інформуванням соцзабезів щодо пільговиків, контролем за наявністю пломб і повіркою лічильників тощо.

Індивідуальний договір та вищезазначені правила на вимогу Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що послуги, включені до нього, - платні. І цією платою для водоканалів України визначили плату за абонентське обслуговування.

Вона включатиме, зокрема

  • Повірку квартирного лічильника (чи лічильників) раз на 4 роки
  • Друк та доставку квитанцій;
  • Абонентський супровід:
  • Звірку даних, виготовлення довідок.

Для максимальної зручності населення будуть інформувати об’явами на дошках оголошень під’їздів про необхідність переукладення договорів. При собі потрібно мати лише паспорт та ідентифікаційний код. Сам договір для та забезпечення правильності заповнюватиме спеціаліст ТзОВ «Енергія-Новий Розділ».

Лише в разі змін у складі сім’ї на момент укладання договору бажано мати відповідну довідку про склад сім’ї, правильно нараховувались пільги та розподілялася різниця між індивідуальним та загально будинковим лічильником. Після надання довідки про склад сім’ї в разі його зміни кількість проживаючих буде оновлена в комп’ютерній базі даних.

Індивідуальний договір без утримання внутрішньобудинкових мереж є договором за замовчуванням. У разі, якщо споживач не визначиться до 1 травня 20120 року самостійно, то такий вид договору буде вважатися укладеним автоматично.

Ознайомитися з умовами договорів можна сайті ТзОВ «Енергія-Новий Розділ».

 

Зразки договорів

Договір з колективним споживачем

Договір на водопостачання населення 1

Договір на водопостачання населення 2

Договір колективний

Договір з індивідуальним споживачем